تیتر خبرها

دعای مجرب و قوی برای تقویت حافظه

دعای مجرب و قوی برای تقویت حافظه

برای همه پیش آمده است که یک متن و یک صفحه و .. را حفظ کنیم. ولی با هرچه تلاش و کوشش موفق به حفظ آن نمیشویم. این دعای مجرب و قوی برای تقویت حافظه مفید و موثر هست .که پیامبر اسلام خواندن این دعا رابه اصحاب و یاران خود دستور داده است .

دعای قوی و مفید برای افزایش حافظه، این یک دعا از پیامبر صلی الله علیه وسلم است. که برای افزایش و قوی کردن حافظه به کار می رود. اکثر ما بنابر هر دلیلی چه بیماری جسمی و چه بیماری روحی به مشکل کند بدون حافظه دچار شده ایم. یکی از روش های درمان کنید حافظه دعادرمانی است. در این مطلب از سایت میکائیل یک دعای قوی برای تقویت حافظه کسانی که مشکل حافظه دارند را از پیامبر خدا صلی الله علیه وسلم برای شما قرار می دهیم. لطفا برای گرفتن نتیجه حتما به تلفظ صحیح اعراب در زبان عربی دقت کنید.

این دعایی است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرموده است :

این دعا قوی مفید و موثر بوده با ایمان کامل و خشوع و خضوع این دعا راخوانده. و به آن پایبند بودن سبب توفیق و رشد حافظه میشود.

سُبْحانَ مَنْ لا یَعْتَدی عَلی اَهْلِ مَمْلَکَتِهِ سُبْحانَ مَنْ لا یُاخِذُ اَهْلَ الاَرْضِ بِألْوانِ الْعَذابِ سُبْحانَ الرَّئُوفُ الرَّحیم اَللّهُمَّ اجْعَلْ لی فی قَلْبی نُوراً وَ بَصَراً وَ فَهْماً وَ عِلْماً اِنَّکَ عَلی کُلِ شَیءٍ قَدیر

در احادیث و روایات نیز به دعا اشارات فراوانی شده است. خصوصا دعا و اذکار تقویت حافظه، خواندن دعا در هنگام مطالعه به یادگیری و حفظ و کیفیت آن می افزاید.

مرحوم علامه شیخ بهایی در کتاب تهذیب نوشته است برای توقیت حافظه این دعا نیز موثر است

الَلِّهُمَ ارْزُقْنی فَهْمَ النَّبِییّنَ وَ حِفْظَ الْمُرْسَلینَ وَ اِلْهامَ الْمَلائِکهَ الْمُقَرّبینَ آمینَ یا رَبَّ الْعالَمینَ.

 

.

 

مفاتیح الجنان.باب6.ص1017

مطلب پیشنهادی

دعای مجرب جذب مشتری فوری

دعای مجرب جذب مشتری فوری

دعای مجرب جذب مشتری فوری به نام خداوند بلند مرتبه صاحب ارزاق زمینی و آسمانی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *